otrdiena, 2009. gada 30. jūnijs

Pasaules gali.

Mēs nevaram runāt par pasaules galu, bet gan par pasaules galiem, jo mūsu ēras laikā pasaules gals bija solīts vismaz 220 reižu. Ja nu kādreiz pasaules gals tiešām gadās vienskaitlī, tad viss, kas kas latvjiem jāzin ir atrodams mūsu pašu latvju dainās un nekur citur. Sīkāk skat. „Patiesā Dzīve” Nr.8.2009., Mirča Eliade "Mīta aspekti", (Minerva, Rīga, 1999), IV nodaļa un Četru Briežu grāmatā „Mūžīgā tagadne”, (Minerva, Rīga, 2008.) šai tēmai veltīta 1. grāmatas 1. daļas 1. nodaļa. Pasaules gali arvien no jauna mums katram atgādina būt modriem, jo gan civilizācijai, gan tās sastāvdaļām ir nolemtais laiks – bērnība, jaunība, briedums, vecums un beidzoties šiem laikiem seko vai nu izbeigšanās, vai arī atgriešanās mītā, kā tas ir latvju dainās. Pasaules gali vēsta par vecā laika atcelšanu un jauna laika atnākšanu. Ne jau vienu vien pasaules galu piedzīvosim. Aritmētiska izteiksme 2009 : 220 = 9 rāda ka kāds pasaules gals gadās vidēji katrus 9 gadus.

pirmdiena, 2009. gada 29. jūnijs

Vārds ‘laiks’ locījumos Dainu skapī.

Astroloģija ir zinātne par laika kvalitāti. Baltu valodas ir lokamās valodas. Dainas ir sacerētas latvju valodā, kur visi galvenie vārdi ir lokāmi. Tāpēc dainas nav iespējams pārtulkot nelokāmās valodās, tādās kā angļu, franču, itāļu vai ķīniešu valoda. Tāpēc arī astroloģiskās norādes pārnesot no nelokāmām valodām uz lokāmām valodām vai arī otrādi - tulkojot astroloģiskos tekstus no lokamām valodām uz nelokamām valodām ir jābūt ļoti piesardzīgam ar katru vārdu! Labam tulkojumam jābūt ekvivalentam abās valodās. Piemēram, vārds ‘laiks’ dažādos locījumos lokāmajā latviešu valodā var izteikt ko citu, nekā nelokāmajās valodās. Dainu skapī vārds ‘laiks’ locījumos ir atrodams 407 dainās. Daži piemēri rāda, cik dažādas ir latvju vārda ‘laiks’ nozīmes locījumos.

Dziediet nu, strazda bērni, nu nedzied lakstīgala; Lakstīgala nedziedāja, sējas laika gaidīdama. LD 2536
Nepļauš' miežu rasiņā, gan ir laika saulitē; Neieš' jauna tautiņās, gan ir laika mūžiņā. LD 10459
Vai, ļautiņi, redzējāt, mēra kaķi staigājot? Man uzsedza vedekliņa, mēra laika villainīti. LD 25340
Kūlējiņi, malējiņi, tie gaidīja gaiļu laika; Kumeliņu barotāji, gaiļu laika negaidīja. LD 29796
Man bij dziesmu vācelite, kad es augu bāliņos; Tās dziedāju tautiņās, savu laiku vadīdama. LD 43
Pašu laiku man jāiet, pie sudraba kalējiņa: Pašam dziesmu pūriņam, atslēdziņa nolūzusi. LD 910
Ai, ai, zvirbuli, kad jemsi sievu? Rudeni, rudeni pa miežu laiku. LD 2545
Nava vaira, nava vaira, kā citkārt tēva laiku: Salocītu grožu ņēmu, izsukātu kumeliņu. LD 3095
Savu laiku ieva zied, savu laiku ābelīte; Savu laiku es valkāju, savu zīļu vainadziņu. LD 6214
Kādu laiku redzēdama, tādu sedzu villainīti: Kādus ļaudis redzēdama, tādu laidu valodiņu. LD 14919
Auseklītis mētājās, dimantiņa zvaigznītēm; Saulīt', laiku kavēdama, stariņām laimes lēja. LD 33746
Dzīvojam, bāleliņi, rājam savas līgaviņas, Lai palika mūs' laikam, tēva zeme nedalīta. LD 3777
Slēpies, māsiņa, tīr' rudzu klētī, Lai tautietis meklē, līdz gaiļu laikam. LD 16838
Nāc, māsiņ, laikiem sērst, laikiem gaida bāleliņi, Laikiem dara bāleliņi, saldu miežu alutiņu. LD 17531
Saskaities vien staigāju, apjozies zobentiņu. Kas ar manim naidu tura, lai iet laikus maliņā. LD 34295

svētdiena, 2009. gada 28. jūnijs

Laiks ir telpas dvēsele.

Mēs dzīvojam telpā un laikā. Ārpus laiktelpas būt šai pasaulē neizdosies. Telpai ir 3 koordinātes, laiktelpai 4. Laikā un telpā ir jāorientējas. Lai norunātu tikšanos, ir jānosaka tikšanās vieta telpā un tikšanās laiks. Ar telpu vienkāršāk; novelkam 3 koordinātu asis un telpā var orientēties; lai gan telpai ir arī citi skaidrojumi. Laikam ir daudz skaidrojumu – laika ass, bioloģiskais, psiholoģiskais laiks, efemerīdu laiks, vietas laiks, vietējais laiks, Saules laiks, zvaigžņu laiks un vēl daudzi citi laiki. Laiks jurisprudencē ir pavisam kas cits nekā laiks ķīmijā. Visi šie laiki savā ziņā ir patiesi. Taču pat pasaulslavenais laiktelpas fiziķis Stīvens Hokings savā darbā „Īsi par laika vēsturi” atzīst, ka nav iespējams iztēloties četrdimensiju laiktelpu un ir diezgan grūti iztēloties pat trīsdimensiju telpu. Laiktelpu var aplūkot kā dzīvu būtni. Laiks ir telpas dvēsele un telpa ir laika miesa. No šāda viedokļa mums katram un katrai dzīvai būtnei ir savs laiks un sava telpa. Ne Dievam, ne dvēselei nav piemērojamas gramatiskā laika kategorijas. Nesakām taču`Dievs bija` vai `Dievs būs`. Dievs vienkārši Ir. Arī Dvēsele vienkārši Ir. Dvēsele nebija un nebūs. Šādu viedokli var attiecināt arī uz Laiku.

sestdiena, 2009. gada 27. jūnijs

Tagadne ir vienīgais reālais laiks.

Pagātne nav reāla – tās vairs nav. Nākotne nav reāla – tās vēl nav. Vienīgais reālais laiks ir tagadne kā bezgala īss mirklis starp pagātni un nākotni – tieši bezgala īss mirklis un tikai Tagadne ir ieeja Mūžībā. Pagātnē nevarēja ieiet Mūžībā. Nākotnē nevarēs ieiet Mūžībā. Laiku tā pa īstam mēs saprotam tikai tad, ja kaut reizi dzīvē ir izdevies bezgala īso Tagadnes mirkli paildzināt līdz kādam galīgam ilgumam – kaut vai līdz sekundei vai līdz sekundes simtdaļai. Tas var izdoties, piemēram, dziļā meditācijā.
Tagad es spiežu slēdzi, lai istabā būtu gaišs. Tas brīdis, kad es sāku spiest slēdzi ir jau sirmā pagātnē – tad bija tumšs. Tas laika brīdis, kad es beigšu spiest slēdzi ir vēl tālā nākotnē, jo vēl ir tumšs. Tagadne ir bezgala īsāka, nekā slēdža vai datora taustiņa nospiešanas mirklis. Tagadne ir bezgala īsāks brīdis, nekā tā sekundes daļa, kurā mēs izrunājam vārdu. Tagadne ir bezgala īsāks mirklis, nekā tas laiks, ko skabargai vajadzēja, lai iedurtos pirkstā.
Astroloģijā ir tieši šāda laika izpratne. Horoskopu sastāda tagadnes mirklim. Horoskops ir konservēta tagadne. Horoskops nav tagadne, tāpat kā konservēti ķirši nav ķirši. Lai sagatavotu labu konservētu ķiršu burciņu vajag tieši tikpat daudz prasmes, laika un izejvielu, cik lai pagatavotu labu horoskopu. Var to darīt ar datoru vai konveijeru vai arī mājas apstākļos. Atšķirība būs milzīga. Horoskopi dod iespēju salīdzināt tagadni, kas jau ir pagātnē ar tagadni, kas vēl tikai būs tālā nākotnē.
Austrumu zemēs ir tieši šāda Laika izpratne. Rietumu zemēs ir citādi. Laiks tur „pārsvarā” virzās pa laika asi no pagātnes caur tagadni uz nākotni. (No tēmas „Laiks Telpas dvēsele).

piektdiena, 2009. gada 26. jūnijs

26.06.2009. Tālās planētas atvaļinājumā.

Kopš Jāņiem līdz jūnija beigām tālās planētas neveido nedz savstarpējus aspektus, nedz arī ar citām planētām, nedz ar Sauli. Arī planētas savu gaitas virzienu nemaina. Tāds veselu nedēļu ilgs miers tālo planētu gaitās sen nav bijis. Iesāktie pasaules procesi iet savu gaitu un planētu cikli attīstās līdz nākošām fāzēm.

ceturtdiena, 2009. gada 25. jūnijs

Līst kā pa Jāņiem.

Kā jau ikgadus, bez neliela lietus arī šoreiz neiztikām. Šogad Jāņos lija ļoti maz un tikai dažviet Latvijas un arī Lietuvas austrumu pusē un arī citās seno baltu teritorijās. Laikapstākļus noteica ilgstošs ciklons ar vārdu Qinton tālu dienvidos no Latvijas. Ciklonos vējš pūš pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un tāpēc Latvijā ilgstoši pūta silts ZA vējš. Satelītuzņēmumos bija interesanti vērot kur un kā tas nesa mākoņus un vietām arī lietu pāri Baltijai.

trešdiena, 2009. gada 24. jūnijs

Jāņi lejupejošā Saulē.

Vasaras saulgriežos Saules šķietamā gaita augšup apstājas uz bezgala īsu brīdi un jau mirkli pēc saulgriežiem Saule sāk doties lejup katru mirkli arvien straujāk līdz rudens ekvinokcijām. Pēc rudens sākuma Saules lejupslīdes ātrums atkal mazināsies brīdi līdz ziemas saulgriežiem. Un tā jau no paša vasaras saulgriežu bezgala īsā brīža, kas šogad bija 21.jūnijā pl. 8.45, Saule sāk savu gaitu lejup ar arvien pieaugošu ātrumu līdz augustam un tad līdz rudenim lejupslīdes ātruma pieaugums mazināsies. Saules lejupslīdes paātrinājums pēc saulgriežiem ikdienu maina dienas garumu un pa dekādēm dienas garums mazinās šādi:
Jūnija 3. dekādē par 6 minūtēm,
Jūlija 1. dekādē par 16 minūtēm,
Jūlija 2. dekādē par 28 minūtēm,
Jūlija 3. dekādē par 38 minūtēm.
Augustā, septembrī un oktobrī Saules lejupslīdes paātrinājums mazinās un Saules lejupslīde vienmērīgāka un dekādē ir 40-48 minūtes. Saules lejupslīde visstraujāka ir rudens sākuma dienā un pēc tās sāk palēlināties līdz ziemas saulgriežiem.
Šie sausie skaitļi pārliecinoši parāda, ka ka ap saulgriežiem saules šķietamā gaita neapstājas uz dažām dienām. Pareizāk ir teikt, ka līdz ar vasaras saulgriežu brīdi Saules lejupslīdes ātruma izmaiņas visstraujāk pieaug līdz jūlija vidum un pēc tam Saules lejupslīdes ātruma izmaiņas sāk mazināties.

otrdiena, 2009. gada 23. jūnijs

23.06.2009. Saules opozīcija ar Plutonu.

Plutons ir Saules ‘dzirkstele’ aizlidojusi vistālāk no Saules. Saule raugoties no Plutona ir kā mazs punktiņš un nav atšķirama no citām zvaigznēm. Saule šodien ir aci pret aci ar Plutonu un tas var radīt papildus spriegumu un te vērtīga palīdzība no apkārtējiem cilvēkiem būs tieši pozitīvas simpātijas mīkstinot spriedzi.
1921.gadā Jāņu pusnakts bija 22 stundas pēc vasaras saulgriežiem.
2009.gadā Jāņu pusnakts bija 39 stundas pēc vasaras saulgriežiem.
2049.gadā Jāņu pusnakts būs 47 stundas pēc vasaras saulgriežiem.
Katrus 4 gadus kalendāro Jāņu diena attālinās no vasaras saulgriežiem vidēji par vienu stundu un tā Jāņu dienu latvieši atzīmē ar katru gadu arvien vairāk ‘lejupejošā Saulē’. Ja latvieši turpinās noteikt Jāņu nakti pēc kalendāra datuma, bet nevis pēc vasaras saulgriežiem, tad pienāks laiks, kad kalendārā Jāņu diena sakritīs ar seno Pēterdienu.

pirmdiena, 2009. gada 22. jūnijs

22.06.2009. Jaunmēnesī Marss trigonā ar Saturnu.

No astroloģijas viduslaikiem ir nācis planētu iedalījums labajās un ļaunajās planētās. Mūsdienās tik primitīvu dalījumu nelieto. Tajos laikos ļaunās planētas bija Marss un Saturns. Taču šajās dienās Marsu ar Saturnu vieno labais trigona aspekts līdz minimumam mazinot ļauno ietekmi. Šajās dienās trigona aspektu veido arī Venēra ar Saturnu, taču par to astroloģija brīdina, ka nav atšķirīgāku planētu, kā Venēra ar Saturnu un tāpēc vislabāk ir tad, ja šīs abas planētas nevieno nekādi aspekti, pat ne harmoniskie. Šodien ir pirmā diena pēc saulgriežiem. Jaunmēness. pl 22 35.

svētdiena, 2009. gada 21. jūnijs

21.06.2009. Vasaras saulgriežos Venēra sastopas ar Marsu.

Šodien gada garākā diena. Vasaras saugrieži 8.45 no rīta. Gada īsākā nakts pagājusi un Saule sāk ceļu lejup līdz ziemas saulgriežiem.
Vasaras saulgrieži ir skaistākā diena, kad mīlas dieviete Venēra var satikties ar spēka dievu Marsu. Tā debesīs gadās ļoti reti, bet šodien tā ir! Šodien ir Venēras un Marsa konjunkcija. Nākamreiz Venēras un Marsa konjunkcija būs 2010.g. augustā un ne saulgriežu dienā. Venēra latvjiem ir Rīta zvaigzne Auseklītis. Auseklītim jauna rītausma, jauns cikls ar jauniem spēkiem. Vecie darbi padarīti, jaunie vēl nav iesākti.
Senie latvji Jāņu dienu noteica pēc Saules augstuma debesīs, bet mūsdienu latvieši diemžēl vadās pēc Jāņu dienas datuma kalendārā. XX gs. pirmajā pusē kalendārie Jāņi bija 2 vai 3 dienas pēc gada īsākās nakts, mūsdienās 3 dienas, bet XXI gs. vidū kalendārie Jāņi būs jau 3 vai 4 dienas pēc gada īsākās nakts. Tātad, ja latvji te kaut ko nemainīs, tad Jāņus mēs svinēsim ar katru gadu arvien straujāk ‘lejupejošā saulē’. Saules 'lejupslīdes ātrums' pieaug ar katru dienu pēc vasaras saulgriežiem līdz rudens sākumam un tad līdz ziemas saulgriežiem Saules 'lejupslīdes ātrums' atkal samazināsies.

sestdiena, 2009. gada 20. jūnijs

Gada īsākā nakts – Jāņu nakts.

Latvji gada īsākajā naktī iededz Jāņugunis. Gada īsāko nakti precīzi nosaka vasaras saulgriežu brīdis. Brīdi pirms vasaras saulgriežiem saule vēl cēlās augšup Debesu kalnā, bet brīdi pēc vasaras saulgriežiem jau sāk ceļu lejup līdz ziemas saulgriežiem. Šogad vasaras saugriežu brīdis ir 21. jūnijā 8.45 no rīta. Pēc saulgriežu brīža nosaka arī to, vai gada īsākā nakts ir pirms gada garākās dienas kā tas ir šogad, vai arī gada garākā diena ir pirms gada īsākās nakts. Šogad gada īsākā nakts ir nakts no 20. jūnija uz 21. jūniju un gada garākā diena ir 21. jūnijs.
Gada garākās dienas var būt gan diena pirms gada īsākās nakts, gan diena pēc gada īsākās nakts. Tāpēc gada garākās diena jāprecizē. Ja saulgriežu brīdis saulgriežu dienā ir dienas pirmajā pusē kā šogad, tad gada garākā diena ir diena pēc gada īsākās nakts. Ja saulgriežu brīdis ir dienas otrajā pusē, tad gada garākā diena ir pirms gada īsākās nakts.
Tautā runā, ka ap saugriežiem saule uz vairākām dienām apstājas un dienas garums vairākas dienas nemainās. Šī neprecizitāte nāk no tautas kalendāru neprecizitātes, jo dienas ilgums kalendāros tiek noapaļots līdz minūtēm. Ja laika skaitļiem uzrādītu arī sekundes, tad būtu skaidri redzams ka nekas neapstājas. Saule savā gaitā augšup vasaras saulgriežu brīdī apstājas tikai uz bezgala īsu mirkli un jau tūlīt dodas lejup. Latvjiem Saule ir pats galvenais spīdeklis un tāpēc īstos latvju kalendāros ap saulgriežiem laika skaitļi ir jānorāda ar precizitāti līdz sekundēm vai pat sekundes daļām kā to dara sporta rēķinos, kur sekunžu daļas ir pašas par sevi saprotamas, taču latvjiem Saule ir būtiskāka par sportu.
Latvji gada īsāko nakti vienmēr nosaka precīzi. Senatnes mantojumā nav tādu ziņu, ka latvji būtu skaitījuši 3 dienas (vai vairāk, kā pēc Vecā stila) pēc gada īsākās nakts un tikai tad dedzinājuši Jāņugunis, kā to dara mūsdienās, kad mēs Jāņu dienu nosakām pēc kalendāra datuma, bet nevis pēc gada īsākās nakts.
Gada īsākajā dienā Saule ir visaugstāk debesīs. Latvji gada īsākajā naktī godina un gaida ‘visaugstāko Sauli’. Mūsdienu latvieši Jāņu naktī katru gadu godina jau ‘lejupejošu Sauli’ un tas nenovēršami ietekmē tālāko laiku. Tieši te, 'dilstošas saules' godināšanā arī meklējamas latvju neveiksmju dziļākās saknes pēdējos gadsimtos.
Ziemas saulgriežos ir citādi. Ziemas saulgriežu diena ir gada īsākā diena, kad Saule debesīs ir viszemāk. Tad mēs noskaitam vēl trīs dienas un svinam Ziemassvētkus jau ‘augšupejošā Saulē’.
Saulgriežos latvji saskaņoja laika skaitīšanu (kalendāru) ar Saules gaitu debesīs – to precīzi saskaņot var ir tieši saulgriežos. Vasaras saulgriežos Saule pie apvāršņa aust vistālāk ziemeļaustrumos un riet vistālāk dienvidaustrumos. Saulgriežu precīzai noteikšanai lietoja dažādas metodes – akmeņu līnijas, apvāršņa vērošanu saullēktā un saulrietā u.c. Latvijā laika skaitīšanu saskaņot ar Saules gaitu debesīs var tieši vasaras saulgriežos, jo ziemas saulgriežos debesis bieži ir apmākušās un Saule nav redzama. Latvji savu laika skaitīšanu saskaņoja ar Saules gaitu, bet nevis kā mūsdienās latvieši ar kalendāra datumu uzspiež Saulei un debesīm savas svētku dienas.

piektdiena, 2009. gada 19. jūnijs

Divējas redzes.

Dzidrā vakarā vērosim saulrietu jūras malā. Varbūt izdosies ieraudzīt zaļo staru. Visa uzmanība jāpievērš apvāršņa tai vietai, kur tikko kā rietēja Saule. Zaļais stars reizēm ļoti labos laika apstākļos redzams pēc saulrieta virs apvāršņa. Kādu laiku koncentrēti vērojot kādu vietu, apkārtne un apvārsnis šķietami izgaist. Šādos brīžos mēs kā meditācijā pielietojam koncentrētu skatienu. Pārslēgsim savu redzi no koncentrēta, fiksēta skatiena uz panorāmas redzi, skatienu nekur nefiksējot un galvu nepagrozot. Ar panorāmas redzi mēs vienlaikus un vienādi redzam ar visu redzes lauku gandrīz 180 grādu plašumā.
Līdzīgu vingrinājumu apraksta Karloss Kastaneda grāmatā „Pasakas par spēku”: „Mūsu pazīšanās sākumā dons Huans ieteica man... ilgāku laiku staigāt ar nefokusētām acīm, pielietojot tikai sānu redzi. Viņš apgalvoja, ka ja notur nefokusētu skatienu punktā nedaudz virs apvāršņa, tad iegūst gandrīz 180 grādu plašu skatu. Viņš uzstāja, ka šis vingrinājums ir vienīgais paņēmiens kā apturēt iekšējo dialogu... Tad pat es sapratu, ka apturēt iekšējo dialogu – tas nav vienkārši apturēt vārdus, ko sakām paši sev. Viss manas domāšanas process apstājās, un es jutos it kā lidinātos...”. Katram pašam nepieciešams apturēt savu iekšējo dialogu.
Īpašu uzmanību pievērsīsim tam, ka mūsu „pārpildināšanās ar informāciju” ir saistīta ar acīm. 90% no ienākošiem sajūtu signāliem cilvēks saņem ar acīm caur redzes kanālu. Ar acīm mēs domājam, atceramies, iztēlojamies, novērtējam, meklējam izeju, pieņemam lēmumus... Dons Huans neuzstāja uz 'punkta vērošanu' kā meditācijā vai uz skatiena klaiņošanu – virzīšanu pa baltu sienu, kā praktizē budistu klosteros. Ir nepieciešams savienot divus praktiskus paņēmienus: uztvert, bet neapdomāt lielus uztveres apjomus un līdz iespējamam minimumam samazināt acu automātisko kustību.
Mums ir dabiski dota iespēja pasauli skatīt dažādi – vai nu ar asu, koncentrētu skatienu uz kādu noteiktu vietu vai lietu, vai arī ar panorāmas redzi (sānu redzi), skatienu nekur nekoncentrējot. Mums nav iemācīts, kad un kā šīs abas redzes lietot un tā mūsu asās redzes fokusa punkts visbiežāk haotiski (kā Brauna kustībā) lēkā no „vietas uz lietu” kā pagadās un arī redz to, kas pagadās. Rezultatā mēs sirgstam ar nevajadzīgu iekšējo dialogu.

ceturtdiena, 2009. gada 18. jūnijs

Apvārsnis

Pavasarī apkārtne samazinās, apvārsnis sašaurinās. Vasarā vēl vairāk. Ziemā vēroju dūmus no kaimiņmājas dūmeņa. Uzziedēja kļava un dūmeni vairs neredzu. Kaimiņš uzcēla jaunu un augstāku žogu. Vai žogs apvārsni paaugstināja? Apvārsnis ir Zemes un debesu tikšanās vieta un ir savā vietā ir pat tad, ja to aizsedz ziedi vai lapas, kaimiņmāja, žogs, kalns, niedres, mežs...
Apvārsnī ir debesu precizitāte. Vērosim, kā riet saule. Bija redzama saules maliņa un pēc maza brītiņa vairs ne. Saulrietā šo brīdi var viegli novērot. Saullēktā redzēt to brīdi, kad parādās dienas pirmā saules maliņa ir grūtāk, vajag vairāk pacietības.
Horoskopā sekundi pirms saullēkta Sauli iezīmējam zem horizonta līnijas horoskopa pirmajā namā (mājā), bet sekundi pēc saullēkta – virs horizonta 12. namā. Abi šie horoskopi astroloģiski skaidrojami dažādi.
Apvārsnis ir jebkura horoskopa, arī latvju horoskopa galvenā līnija.

trešdiena, 2009. gada 17. jūnijs

17.06.2009. Saule apstaro Jupitera-Neptūna konjunkciju.

Jupitera-Neptūna konjunkcija bija un būs astroloģiskā spēkā visu 2009. gadu un pa šo laiku saņems daudzus un dažādus citu planētu un spīdekļu aspektus. Šajās dienās izveidojies Saules trijstūra aspekts ar Jupiteru ir labākais aspekts, ko var piedāvāt astroloģija. Mierīga, optimistiska un labvēlīga planētu pozicija, ko nespēj samaitāt pat materiālas rūpes. Otrs Saules trijstūra aspekts ar Neptūnu šajās dienās saista katru indivīdu ar viņa paaudzi un starp citu mākslinieciskām idejām un iedvesmai var dot sekmīgu piepildījumu un īstenošanos. Abi – Saules-Jupitera un Saules-Neptūna cikli būs augošā fāzē vēl līdz jūlija vidum. Tā Saules stariņš ķezas laikā var iespīdēt jebkurā vietā.

otrdiena, 2009. gada 16. jūnijs

Kas mūsdienās notiek debesīs tur tālu aiz Marsa?

Izvērtēsim debesis laika ritē pēc tālo planētu ciklu fāzēm. Laika ciklus veido jebkuru 2 spīdekļu vai planētu pāris, ciklu ir daudz. Katra cikla pirmā puse ir augoša fāze, otrā puse dilstoša fāze tā kā Mēnesim. Tad, kad planētu ciklu vairums ir augošās fāzēs, gaisotne ir pavasarīga, vasarīga, viss dīgst, plaukst, zied... Turpretī, kad planētu ciklu vairums ir dilstošās fāzēs, 'velk' uz rudeni, uz ziemu, cilvēces norisēs iestājas brieduma, nogatavošanās, lapbires un ieziemošanās laiki.. Tikai nejauciet 2 planētu veidota cikla dilstošo fāzi ar planētas atpakaļgaitu (R). Ciklus veido arī Zemei tuvās planētas un spīdekļi un tā planētu ciklu ir daudz (ne tikai 10).
No šāda viedokļa izcili zīmīga bija pēdējā gadsimtu mija, millenium. Tajā laikā visi 10 tālo planētu, sākot ar Jupiteru līdz Plutonam, cikli bija augošās fāzēs; dilstošā fāzē nebija neviens no 10 iespējamiem tālo planētu cikliem; kā sporta draugi teiktu, rezultāts 10:0! Kaut kas tāds gadās ne katrā gadsimtā un pie tam šoreiz tas sakrita ar gadsimtu miju! Vidēji un visbiežāk šī attiecība ir 5:5 vai tuvu tam. 2005. g. nogalē, ciklu fāžu attiecība bija 6:4; vēl pēc pieciem gadiem 2011. g. Jaungadā tā būs 5:5. XX gs. sākuma Jaungadā 1901. gadā tā bija 6:4, bet Latvijas valsts dibināšanas dienā 18.11.1918. 5:5. Varam tikai priecāties,ka tālo planētu ciklu fāžu attiecība ne XX gs. bija un ne arī XXI gs. nebūs 0:10 par labu dilstošiem cikliem! To nepieļaus cita ārkārtīgi reta un ļoti ilgstoša debesu parādība - Neptūna-Plutona ilgstošais sekstīla aspekts cikla augošā fāzē no 1945 – 2035. g.
Tādi laiki, kad tālo planētu ciklu vairums ir augošās fāzēs gadās reti; pēdējo reizi tas strauji sākās 1997. gadā. 1997.g. Jaungada dienā ciklu fāžu attiecība bija 7:3, janvāra sākumā sasniedza 8:2 un jau 1997.g. februārī 9:1, bet 2000. gada maijā 10:0. Tālās planētas tiešām parūpējās par cienīgu jaunā gadsimta un jaunās tūkstošgades sākumu! Tālo planētu ciklu fāžu attiecība sāka kristies ar 2001.g. maiju – 9:1. Tas tiešām bija izcils un rets laiks. Tas laiks bija kā planētu ciklu augošu fāzu etalons. Atcerēsimies katrs šo laiku no 1997.-2001. gadam un salīdzināsim ar šodienu. Ikdienas straujās izmaiņas ir pavisam kas cits, nekā laikmetu lēnās izmaiņas. Tagad ir pavisam citi laiki; daudzas tālo planētu ciklu fāzes jau sasniegušas brieduma laikus. Dīgt un augt ir pavisam kas cits, kā ziedēt un nobriest.

pirmdiena, 2009. gada 15. jūnijs

15.06.2009. Jupitera atpakaļgaita.

Šonakt arī Jupiters apgriezās un devās atpakaļ un nolēma tā iet līdz 13.10.2009. Tā gan notiek katru gadu, taču šogad ir jāatgriežas pie sākumiem, lai tiktu galā ar ķibeli. Tā no šodienas atpakaļgaitā ies jau 3 planētas no astoņām. Ar pirmo jūliju atpakaļgaitā ies jau 4 (tātad puse no visām) planētas, jo pretējā virzienā sāks iet arī Urāns. (Kā gan arī te lai te neatcerās ķibeli?) Ar 07.09.2009. apstāsies un dosies atpakaļ arī Merkūrs un tad līdz 11.09.2009. atpakaļgaitā ies jau 5 planētas. Un piecas dienas no 7. līdz 11. septembrim šogad būs vienīgās, kad atpakaļgaitā ies vairāk nekā puse no visām planētām...

svētdiena, 2009. gada 14. jūnijs

Laiki Dainu skapī.

Daudzskaitlis lietvārdiem parasti nozīmi neizmaina un norāda tikai uz skaitu. Vārds ‘laiks’ ir viens no izņēmumiem. Mūslaikos vārds ‘Laiks’ nozīmē kaut ko citu, nekā vārds ‘laiki’. Vārda laiks nozīmi izmaina pat tas, vai šis vārds ir rakstīts ar lielo vai ar mazo sākuma burtu. Šķiet, ka sensenos laikos tā nebija; daudzskaitlis vārdam laiks nozīmi neizmainīja. Tas jāņem vērā pārceļot seno latvju astroloģiskos priekšstatus no sendienām uz mūsdienām. Astroloģija ir zinātne par laika kvalitāti; hronoloģija ir zinātne par laika kvantitāti; abas šīs zinātnes saistītas, bet savstarpēji nejaucās kā eļļa ar ūdeni. Horoskops neatceļ kalendāru, pulkstenis neatceļ horoskopu.
Dainu skapī vārda ‘laiks’ daudzskaitli ‘laiki’ atrodam 26 dainās.

Veca māt', veca māt', važosim ciemíņā; Nu nevaidi salti laiki, nu nečīkst kamaniņas. LD 1070
Silti laiki salti laiki, ar māmiņas vilnanīt'; Īsi ceļi gari ceļi, ar nasko kumeliņu. LD 3244
Nieki, nieki, tautas dēli, no manim šo rudeni; Nāc citā rudenī, laiki, laiki vasarā. LD 15184
Ai, Dieviņ, salti laiki, tālu mani bāleliņi! Ar oderi kuli šuvu, lai kukuļi nesasala. LD 26481
Citkārt bija labi laiki, kad es biju kazu gans: Pienu ēdu, pienu dzēru, pienā muti nomazgāju. LD 29114
Es savam kumeļam, viju lūku pavadiņu: Sīvi kungi, dārgi laiki, nevar ķēžu kaldināt. LD 29989
Ziemas svētki, liela diena, tie Dievam dārgi laiki; Ziemas svētki vizināja, liela diena šūpli kāra. LD 33293
Kas tie tādi Laiki, tas dainās nav skaidrots, taču te atrodam skaidras norādes uz laika kvalitāti jeb labumu – silti laiki, salti laiki, auksti laiki, labi laiki, dārgi laiki, grūti laiki, vaidu laiki, rudens laiki... Varam piebilst, ka Dainu laikos vārda ‘laiks’ un vārda ‘laiki’ nozīmes īpaši neatšķīrās, taču arī nozīmēja ne tikai skaitu. Te būtu vietā atgādināt, ka vārdu ‘svētki’ latvji lieto tikai daudzskaitlī un nekad nesaka ‘svētks’! Ar vārdu ‘laiks’ tā nava.

sestdiena, 2009. gada 13. jūnijs

Laiks Dainu skapī.

Astroloģija ir Laika joga. Iejusties seno latvju astroloģiskajā domāšanā sāksim ar vārdu Laiks. Mūsdienu izpratnē Laiks un Telpa ir Dievam vistuvākās kategorijas, par kurām mēs vēl kaut ko varam pateikt. Sensenos laikos Laiks pats nebija abstrakts kā mūsdienās. Dainu skapī vārdu ‘Laiks’ ir atrodam 95 dainās.

Laiks bij meitām, gulēt iet, Sietiņš ritēja, launaga laikā LD 6756
Zinu, zinu, nesacīju, gan mācēju, nedarīju, Laiks visā mūžiņā, ne pirmā dieniņā LD 22651
Ej pa ceļu, ceļa vīris, laiks bij tevim ceļu iet: Še dziedāja jūras putni, še ezera gaigalīši LD 26229
Nu ir laiks, nu rudens, iešu sērst bāliņos: Nu pabira kļava lapas, nu tiltiņa nevajag. LD 26447
Arājiņi, sējejiņi, sēklas laiks pagalam; Dzeguzīte aizsmakusi, sēklas laiku kūkodama LD 27927
Cīrulītis agri dzied, pieguļniekus modināja: Nu jau laiks piecelties, ganamos apraudzīt! LD 30208
Nu ir laiks, nu ir laiks, tukšajiem alu dzert, Nu aizgāja bagātie, pār Daugavu zirgu zagt. LD 20982

Kas tas tāds 'Laiks', tas dainās nav skaidrots, taču dainās atrodam skaidras norādes uz laika kvalitāti – laiks ceļu iet, laiks iet sērst bāliņos, laiks iet tautiņās, laiks sievu ņemti, laiks irbes gūt, laiks precēties, laiks beku lauzt, riekstu laiks, sēklas laiks, laiks ganamos apraudzīt, launaga laiks, laiks alu dzert, laiks, kad kauna nav, draņķa laiks, laiks kūkot, laiks gulēt iet... Kalendārs un pulkstenis rāda laika ilgumu - kvantitāti, turpretī horoskops rāda Laika labumu - kvalitāti. Dainās ir latviskākas norādes par laika kvalitāti, nekā modernajos horoskopos.

piektdiena, 2009. gada 12. jūnijs

12.06.2009. Marss piesakās Jupitera-Neptūna konjunkcijai.

Laiks kaut ko jaunu radīt Marss ir enerģiska planēta un abiem šiem Marsa aspektiem ir spēcinošs iespaids Marsa kvinkuss ar Neptūnu ir jaunrades impulss mākslā un mūzikā un Marsa kvinkuss ar Jupiteru ir labvēlīgs finansu lietām. Abi – Marsa-Jupitera un Marsa-Neptūna cikli šogad ir augošā fāzē. Tas viss priecē.

ceturtdiena, 2009. gada 11. jūnijs

Aizsaturna planētu pāri.

Taču arī ne jau Jupitera-Saturna sastapšanās un Urāna un Neptūna sastapšanās vienas pašas nenosaka visu. Senos laikos Jupitera un Saturna pāris skaitīja garākos laikus ik 20 gadus jeb vienu cilvēku paaudzi. Mūsu laikos tālākās planētas ir Neptūns un Plutons un šis pāris skaita laikus piecu gadsimtu garumā. Vienā Neptūna-Plutona ciklā ietilpst 24 Jupitera-Saturna cikli. Triju aizsaturna planētu – Urāna, Neptūna un Plutona savstarpējās sastapšanās ir kā visplašāko ideju sēklas, un sevī satur visu, kas sekos pēc tam:
Gandrīz 500 gadu periodu iesāka Neptūna-Plutona sastapšanās zodiaka Dvīņu zīmē 1891.gadā.
Vidēji 127 gadu ilgu ciklu ievadīja Urāna-Plutona konjunkcija Jaunavas zīmē 1965.gadā.
Ap 172 gadu ilgo ciklu iesāka Urāna-Neptūna sastapšanās Mežāža zīmē 1993.gadā.
Visi šie trīs pašu tālāko planētu cikli vēl līdz XXI gadsimta vidum būs augošā fāzē.
(No tēmas „Tālo planētu ritmi”).

trešdiena, 2009. gada 10. jūnijs

10.06.2009. Urāns pussekstīlā ar Neptūnu.

Planētu cikli sākas ar planētu sastapšanos. Tālo planētu ciklu sākumi ir ļoti reti un ne katra paaudze tos piedzīvo. Pilns Urāna-Neptūna cikls ilgst 172 gadus. Urāns ar Neptūnu debesīs sastapās 1308.gadā, 1478.g., 1650.g., 1821.g. un pēc tam 02.02.1993. Pēc 16 gadu klusēšanas šis ir pirmais aspekts Urāna-Neptūna cikla augošā fāzē. Šī cikla kompetencē, starp citu, ir sadarbība starp darbu un kapitālu. Jebkurā ciklā pussekstīla aspekts ir pirmais aspekts pēc planētu konjunkcijas. Divu planētu sastapšanās ir jauna planētu cikla ‘idejas sēkla’. 16 gadus kopš 1993.gada jaunā ‘idejas sēkla’ brieda un gatavojās dīgšanai un 2009.gadā idejas asns kļuva redzams pasaulē. Šoreiz tas notiek pasaules ķezas laikā, lai gan ar krīzi šis aspekts nav tieši saistāms, tomēr Urāna-Neptūna pussekstīla pilnais ilgums ir 3 gadi no 2008.g. pavasara līdz 2011.g. pavasarim, kas sakrīt ar globālķezas laiku.
Pussekstīls ir 1/12 daļa no zodiaka. 12=3x4 un tā šis aspekts ir saistāms ar dzīvi (3) zemes pasaulē (4). Šis ir laiks, kad tas, kas kā ideja radās Urāna-Neptūna sastapšanās laikā 1993. gadā, pirmo reizi kļūst pamanāms pasaulē. Tā idejas un ideāli (3), kas piemita konjunkcijai, tagad sāk reāli ietekmēt (4) dzīvi. Tāpēc lielo ciklu šādas pussekstīla fāzes laikā ir vērojama zināma nestabilitāte un nedrošība jo te kopā darbojās tieksme (3) un izaicinājums censties. Tāpēc vislabāk ir, ja ideāliem (3) un centieniem (4) ir iespēja darboties roku rokā (3x4=12).
Starp citu, šis tālo planētu cikls ir saistāms arī ar Jaunā Laika (New Age) ekonomiku. Eksakts Urāna-Neptūna pussekstīls būs vēl 05.10.2009. un 13.04.2010. un tad kuslais asns lēnām sāks briest spēkā.

otrdiena, 2009. gada 9. jūnijs

Tālo planētu pāris Urāns-Neptūns.

Planētu pāris Urāns-Neptūns astroloģiski ir pavisam citāds kā Jupitera-Saturna pāris. Urāns pārvalda debesis, bet Neptūns okeānu un jūras. Debesis ar jūru nesavienojas; debesis ar jūru tikai šķietami tiekas pie apvāršņa. Urāns ar Neptūnu satikās gadus piecus ap 1993. gadu un tā mūsu paaudze dzīvo Urāns-Neptūna cikla augošā fāzē. Apvārsnis aicina, nesavienojamība izaicina. Tas bija kā vienlaikus lidot un peldēt, kā traukties debesīs vienlaikus dusot jūras dzelmē. Pretrunas aicināja izvēlēties. Tas notika Saturna zīmē Mežāzī. Urāna-Neptūna konjunkcijas „soļo” pa zodiaku ar vidēji 16 grādu gariem un 172 gadu ilgiem soļiem. (No tēmas „Tālo planētu ritmi”).

pirmdiena, 2009. gada 8. jūnijs

Tālo planētu pāris Jupiters-Saturns.

Novērošanas iespēja nav galvenais Jupitera un Saturna kopējās gaitās. Svarīga ir Jupitera-Saturna cikla precizitāte: abas planētas sastopas ik 20 gadus 5 reizes gadsimtā. Tāpēc Jupitera-Saturna cikls ir viegli savietojams gan ar decimālo skaitīšanas sistēmu, gan ar austrumzemēs izplatīto 60 gadu ciklu. Tālo planētu gaitu novēroja un izskaidroja. Jupitera-Saturna ciklus iesāk Jupitera-Saturna konjunkcijas kā Laika gaitas izpratnes mugurkauls; Jupitera-Saturna gaita atspoguļo vēstures gaitu.
Arī tas vēl nav viss. Cilvēki izsenis zināja, ka Jupitera konjunkcijas ar Saturnu 10-11 reizes pēc kārtas notiek kādas vienas no 4 stihiju (vai nu Gaisa, vai Uguns, vai Ūdens vai Zemes) zodiaka zīmēs! Jupitera-Saturna cikla laikmetiem piemīt atbilstošās stihijas iezīmes. To cilvēki zināja jau sen. Par Jupitera-Saturna cikla nozīmību liecina daudzie nosaukumi, kas doti šim ciklam. 20 gadus ilgais periods starp divām Jupitera-Saturna konjunkcijām latīņu valodā saucas Minima jeb Specialis. Divus gadsimtus ilgais laikmets, kad Jupitera-Saturna konjunkcijas notiek vienādas zodiaka stihijas zīmēs saucas Media jeb Tigonalis. Pilns Jupitera-Saturna cikls, kura laikā Jupitera-Saturna konjunkcijas ir notikušas visās 4 zodiaka stihijās un visās 12 zodiaka zīmēs, ilgst gadsimtus astoņus un saucas Maxima. Tik daudzus vārdus varēja dot tikai kaut kam īpaši svarīgam! Astrologi ir pētījuši šī cikla ietekmi vēsturē un atklājuši daudzas sakarības. Viens Media laikmets parasti ilgst vairāk, nekā 2 gadsimtus. Taču ir arī izņēmumi. Tieši patreizējais Jupitera-Saturna cikla Zemes stihijas laikmets būs īsāks par ilggadējo vidējo, un arī tā laikā bija būtisks izņēmums kā uvertīra Ūdensvīra laikmetam un daudzi no mums bija tam liecinieki – Vecgada naktī (!) 31.12.1980 ar konjunkciju Svaru zīmē sākās 20 gadu ilgs Gaisa periods Jupitera-Saturna cikla Zemes laikmetā ar Gaisa stihijai raksturīgiem notikumiem. 28.05.2000 īsais Gaisa periods Jupitera-Saturna ciklā beidzās un sākās pēdējais Zemes periods šajā ciklā. Ziemas saulgriežu dienā (!) 21.12.2020 ar Jupitera-Saturna konjunkciju Ūdensvīra zīmē sāksies jauns Media Gaisa periods kā būtiska fenoloģiska fāze Ūdensvīra pavasarī.

svētdiena, 2009. gada 7. jūnijs

Tuvās un tālās planētas.

„...Tālu aiz Marsa orbītas un asteroīdu joslas mēs sastopam četrus gigantus: Jupiters, Saturns, Urāns un Neptūns. Tos bieži aplūko kopā, un daudzējādi tas ir loģiski, kaut arī pāris Jupiters-Saturns stipri atšķiras no pāra Urāns-Neptūns, un katra planēta ir savdabīgi unikāla...” (Astronomy with Patrick Moore, Maskava 2004, 169.lpp.).
Jupiters senajiem grieķiem bija Zevs (ēters, ērglis..), Saturns bija Krons, Laika dievs un tā šajā pārī vienojas Ēters un Laiks. Debesu dieva Urāna vārds kā latīņu, tā sengrieķu valodā skan līdzīgi, bet Neptūnu senie grieķi sauca par Poseidonu (ūdens, jūra, okeāns...); tā šajā pārī vienojas jūra ar debesīm. Ikdienas horoskopos nav viegli ieraudzīt tālo un lēno planētu ietekmes izmaiņas, jo tās „nomāc” Zemei tuvākās un ātri kustošās planētas un spīdekļi. Tāpēc abas grupas jāizvērtē atsevišķi.
Planētu pāris Jupiters-Saturns tiešām astroloģiski atšķiras no planētu pāra Urāns-Neptūns. Divu spožu planētu sastapšanās debesīs ir reta un krāšņa parādība un izsenis piesaistījusi vērību. Jupitera sastapšanās ar Saturnu ir vienīgās no 10 iespējamām tālo planētu konjunkcijām, ko var novērot ar neapbruņotu aci. Planētu pāri Urāns-Neptūns ar neapbruņotu aci saskatīt nevar.

sestdiena, 2009. gada 6. jūnijs

06.06.2009. Venēra no Auna zīmes pāriet Vērsī.

Šodien Venēra pēc 4 mēnešu ilgas trimdas Auna zīmē pāriet Vērsī un tas notiek gada 6 mēneša 6 dienā. Venēras skaitlis taču ir tieši 6! Un Venēra ir Latvijas Svaru zīmes planēta. Tas priecē. Venēra Vērsī saistāma ar mākslas un mūzikas izpratni. Arī finansēm ir labāk, ja Venēra ir Vērša zīmē, bet ne trimdā Aunā. Vienīgi te ir grūtāk ievērot līdzsvaru starp tēriņiem un uzkrāšanu. Venēra Vērsī būs līdz 05.07.2009.

piektdiena, 2009. gada 5. jūnijs

Mītiskā un astroloģiskā precizitāte.

Etnolingvists Jānis Radvils Paliepa savā monogrāfijā „Latvju dainas un vedu himnas” 36.lpp. secina, ka mītiskās domāšanas process ir tikpat precīzs kā zinātniskais un ir tam līdzīgs. Astroloģijas pamatā ir precīza zinātniska domāšana un tā senās latvju dainas var labi pielietot latvju astroloģijas modināšanā. Daudz precīzu norāžu atradīsim ne tikai dainās.

ceturtdiena, 2009. gada 4. jūnijs

Ikdienas horoskopu mainība.

Presē un internetā lasāmie un pa radio un TV klausāmie ikdienas horoskopi ir ļoti mainīgi. Šodiena tāda, rītdiena jau pavisam citāda. Kāpēc tā? Katrā horoskopā ir divas planētu grupas – ātrās un lēnās. Merkūrs, Venēra un Marss savu vietu debesīs ikdienu izmaina strauji. Visstraujāk kustās Mēness. Saule savu Taku noiet vienu grādu dienā. Saules, Mēness, Merkūra, Venēras un Marsa ātrā kustība tad arī nosaka ikdienas horoskopu šķietamo mainību. Turpretī tālās planētas - Jupiters, Saturns, Urāns, Neptūns un Plutons debesīs savu vietu maina lēni, stabilizē astroloģisko informāciju un ikdienas horoskopos to lēnā mainība ir grūti pamanāma. Taču tieši tā nosaka tautu, visas cilvēces un pasaules norišu būtiskās izmaiņas.

trešdiena, 2009. gada 3. jūnijs

Radiānparalēle.

Leņķus parasti mēra grādos, minūtēs un sekundēs. Ir arī cita leņķu mērvienība – radiāns (R) jeb 180/pi = 57 17 45 ar ko apzīmē tādu riņķa loka garumu, kas līdzinās rādiusam. Radiāni vienkāršo aprēķinus un galvenais - sausos skaitļus piesaista kosmiskai konstantei pi. Latvijai pāri iet tieši šī 57 17 45 paralēle, kas no matemātikas viedokļa ir nozīmīgākāka, nekā veselskaitļu 57 paralēle. 57 17 45 radiānparalēle Latvijā iet pa līniju Vārve – Ugāle – Valdgale – Laidze – Okte – Engures ezers – Zvejniekciems – Lēdurga – Brasla – Cēsis – Veselava – Slapjuma kalns – Lejasciems – Beļava – Jaunanna – Žīguri. Radiānparalēli var salīdzināt arī ar 90 – R jeb 32 42 15 paralēli, kur arī atrodas daudzas ievērojamas vietas.
Ivara Vīka darbos daudz pieminēta 57 24 paralēle un ja to noapaļotu uz 57 00, tad kļūda būtu daudzos desmitos kilometru.
No šāda viedokļa izriet, ka veselos skaitļos izteiktā 57 paralēle daudzina ne tik daudz Latviju kā tādu, bet gan ģeometrijā pieņemto 360 grādu mērīšanas metodi! Tā 57 00 00 paralēle Latvijā ir tikai trešā pēc nozīmīguma!

otrdiena, 2009. gada 2. jūnijs

02.06.2009. Venēra uzsmaida Jupitera-Neptūna konjunkcijai.

27.05.2009. Jupiters sastapās ar Neptūnu. Tikšanās būs ilga – vismaz līdz gada beigām. Šodien to ievēroja Venēra un ar sekstīla staru izgaismoja Jupitera-Neptūna satikšanās vietu debesīs. Labs laiks jebkurai sadarbībai, tai skaitā arī biznesā. Neptūns šajās dienās paaugstina jūtību un izsmalcinātību. Izmantojiet brīvi, vaļu un izteiksmes brīvību un nebrīnaties, ka šajās dienās pastiprināsies nepatika pret smagu darbu un stingru rutīnu.

pirmdiena, 2009. gada 1. jūnijs

01.06.2009. Marss pāriet Vērsī.

Maija pašās pēdējās stundās Marss no Auna zīmes pārgāja Vērsī. Zīmīgi, ka šoreiz tas sakrita tieši ar mēneša sākumu. Marss vairs nebūs tik kareivīgs, kā maijā, bet stūrgalvīgs gan; ekstrēmos gadījumos var būt pat norobežošanās stūrgalvībā. Šai Marsa pozicijai ir arī finansiāla ietekme, rodas iespēja pelnīt, taču tikai ar smagu, neatlaidīgu darbu, taču nopelnīto izdot ir tikpat grūti un te katram pašam jāgarantē līdzsvars.