svētdiena, 2009. gada 7. jūnijs

Tuvās un tālās planētas.

„...Tālu aiz Marsa orbītas un asteroīdu joslas mēs sastopam četrus gigantus: Jupiters, Saturns, Urāns un Neptūns. Tos bieži aplūko kopā, un daudzējādi tas ir loģiski, kaut arī pāris Jupiters-Saturns stipri atšķiras no pāra Urāns-Neptūns, un katra planēta ir savdabīgi unikāla...” (Astronomy with Patrick Moore, Maskava 2004, 169.lpp.).
Jupiters senajiem grieķiem bija Zevs (ēters, ērglis..), Saturns bija Krons, Laika dievs un tā šajā pārī vienojas Ēters un Laiks. Debesu dieva Urāna vārds kā latīņu, tā sengrieķu valodā skan līdzīgi, bet Neptūnu senie grieķi sauca par Poseidonu (ūdens, jūra, okeāns...); tā šajā pārī vienojas jūra ar debesīm. Ikdienas horoskopos nav viegli ieraudzīt tālo un lēno planētu ietekmes izmaiņas, jo tās „nomāc” Zemei tuvākās un ātri kustošās planētas un spīdekļi. Tāpēc abas grupas jāizvērtē atsevišķi.
Planētu pāris Jupiters-Saturns tiešām astroloģiski atšķiras no planētu pāra Urāns-Neptūns. Divu spožu planētu sastapšanās debesīs ir reta un krāšņa parādība un izsenis piesaistījusi vērību. Jupitera sastapšanās ar Saturnu ir vienīgās no 10 iespējamām tālo planētu konjunkcijām, ko var novērot ar neapbruņotu aci. Planētu pāri Urāns-Neptūns ar neapbruņotu aci saskatīt nevar.

Nav komentāru: