otrdiena, 2009. gada 16. jūnijs

Kas mūsdienās notiek debesīs tur tālu aiz Marsa?

Izvērtēsim debesis laika ritē pēc tālo planētu ciklu fāzēm. Laika ciklus veido jebkuru 2 spīdekļu vai planētu pāris, ciklu ir daudz. Katra cikla pirmā puse ir augoša fāze, otrā puse dilstoša fāze tā kā Mēnesim. Tad, kad planētu ciklu vairums ir augošās fāzēs, gaisotne ir pavasarīga, vasarīga, viss dīgst, plaukst, zied... Turpretī, kad planētu ciklu vairums ir dilstošās fāzēs, 'velk' uz rudeni, uz ziemu, cilvēces norisēs iestājas brieduma, nogatavošanās, lapbires un ieziemošanās laiki.. Tikai nejauciet 2 planētu veidota cikla dilstošo fāzi ar planētas atpakaļgaitu (R). Ciklus veido arī Zemei tuvās planētas un spīdekļi un tā planētu ciklu ir daudz (ne tikai 10).
No šāda viedokļa izcili zīmīga bija pēdējā gadsimtu mija, millenium. Tajā laikā visi 10 tālo planētu, sākot ar Jupiteru līdz Plutonam, cikli bija augošās fāzēs; dilstošā fāzē nebija neviens no 10 iespējamiem tālo planētu cikliem; kā sporta draugi teiktu, rezultāts 10:0! Kaut kas tāds gadās ne katrā gadsimtā un pie tam šoreiz tas sakrita ar gadsimtu miju! Vidēji un visbiežāk šī attiecība ir 5:5 vai tuvu tam. 2005. g. nogalē, ciklu fāžu attiecība bija 6:4; vēl pēc pieciem gadiem 2011. g. Jaungadā tā būs 5:5. XX gs. sākuma Jaungadā 1901. gadā tā bija 6:4, bet Latvijas valsts dibināšanas dienā 18.11.1918. 5:5. Varam tikai priecāties,ka tālo planētu ciklu fāžu attiecība ne XX gs. bija un ne arī XXI gs. nebūs 0:10 par labu dilstošiem cikliem! To nepieļaus cita ārkārtīgi reta un ļoti ilgstoša debesu parādība - Neptūna-Plutona ilgstošais sekstīla aspekts cikla augošā fāzē no 1945 – 2035. g.
Tādi laiki, kad tālo planētu ciklu vairums ir augošās fāzēs gadās reti; pēdējo reizi tas strauji sākās 1997. gadā. 1997.g. Jaungada dienā ciklu fāžu attiecība bija 7:3, janvāra sākumā sasniedza 8:2 un jau 1997.g. februārī 9:1, bet 2000. gada maijā 10:0. Tālās planētas tiešām parūpējās par cienīgu jaunā gadsimta un jaunās tūkstošgades sākumu! Tālo planētu ciklu fāžu attiecība sāka kristies ar 2001.g. maiju – 9:1. Tas tiešām bija izcils un rets laiks. Tas laiks bija kā planētu ciklu augošu fāzu etalons. Atcerēsimies katrs šo laiku no 1997.-2001. gadam un salīdzināsim ar šodienu. Ikdienas straujās izmaiņas ir pavisam kas cits, nekā laikmetu lēnās izmaiņas. Tagad ir pavisam citi laiki; daudzas tālo planētu ciklu fāzes jau sasniegušas brieduma laikus. Dīgt un augt ir pavisam kas cits, kā ziedēt un nobriest.

Nav komentāru: